Csütörtök este a szokásos helyen, az Iparkamara földszinti termében gyülekeztünk. 18 órakor az est házigazdája, Mikóczi Ferenc csendesen megállt a "bizalom színpadán", jelezve az est kezdetét. Feri felhívta a résztvevők figyelmét, hogy lesz lehetőség kapcsolódásra, enélkül nem telik el klubest, majd egy elgondolkodtató bevezető játékkal lepett meg bennünket. Egy igazi sikerünket kellett megosztanunk a mellettünk ülővel. Kis gondolkodás után szóba került sokféle téma, például sport, munkahelyváltás, improvizációs tréning.
Ezután én mondtam el a „miértemet” (#MyWhy), vagyis, hogy miért lettem a klub tagja. Abban az időszakban jutottam előbbre önmagam elfogadásában, és eldöntöttem, hogy bizonyos területeken fejlődni szeretnék. Amikor részt vettem az első esten, akkor úgy éreztem, hogy ez a közeg és kihívás jót fog nekem tenni. Igazam lett. Jó társaságban sokat fejlődtem az elmúlt időszakban, bátrabb lettem. Ezeken kívül megszerveztem a tavaszi klubversenyt, ami azért volt ismeretlen terep, mert még nem szerveztem semmilyen eseményt. A stafétát Szirányi Péternek adtam át, következő alkalommal az ő miértjét hallgathatjuk meg.
Az első beszédet Szoboszlay Vince tartotta „Ki a felnőtt” címmel. Vince őszinte jégtörő beszédében elmondta, hogy barátai között közvélemény kutatást végzett, hogy szerintük ki a felnőtt. Nagy részük 18 év felettiekre használja ezt a kifejezést. Vince elmondása szerint az igazi felnőtt jellemzője, hogy kortól függetlenül felelősséget vállal az életéért. A bevezető után megosztotta az ő felnőtté válásának időszakát, annak nehézségeivel együtt.
Kiss Anikó "Jár az óra, tik-tak" című beszédéből a biológiai óránkról tudtunk meg többet. Például azt is, hogy nem egyformán működik, és hogy léteznek különféle kronotípusok, melyeket állatokról neveztek el. Ha valaki megismeri, hogy mely típusba tartozik, könnyebben tud kialakítani olyan napirendet, szokásokat, melyek ideálisak számára, és meg tudja határozni bizonyos események ideális időpontját, például mikor kérjen fizetésemelést ugyanabba, vagy másik típusba tartozó főnökétől.
Nagy Gizella "Önbizalom" című beszédét egy személyes élménnyel indította: hogyan állt az óriásnak tűnő ajtó előtt szorongó iskolásként az első tanítási napon. Gizke elmondta, hogy nincs gyors módszer az önbizalom növelésére. Példaként Arnold Schwarzenegger történetét mesélte el nekünk.
Mindenkit megfogott Szoboszlay Vince őszinte története, így a szavazatok alapján ő lett a legjobb beszélő. Gratulálunk!
Rögtönzésvezetőként rendhagyó feladatot hoztam, ez az alábbi képeken is látszik. A résztvevőknek egyszerre két dologra kellett figyelniük: egy mozgást kellett folyamatosan végezniük, és közben egy történetet kellett elmesélniük egy kifejezésből inspirálódva. Született történet például gyerekkori sárban ugrálásról, vaddisznó vadászatról, radiátor felszerelésről. Láthatóan mindenki nagyon élvezte a feladatot, a képek magukért beszélnek. A legjobb rögtönző a guggolásokat végző Biczó Zoltán lett! Gratulálunk!
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Lezárásként Daliás Tibor, PR-ért felelős alelnökünk tartott informatív előadást a Toastmasters szervezetének felépítéséről, melynek végén arra is adott választ, hogy mit tehetünk mi, klubtagok a magunk szintjén ebben a szervezetben.
A siker - ami lehet egy meghatározott cél - eléréséhez az oda vezető út is fontos. Vannak olyan emberek is, akiknek fontosabb az út, mint a végcél. A Toastmasters klubban (a mai naphoz hasonló) szórakoztató módon is elérhetjük céljainkat, melyek kapcsolódhatnak előadói, vezetői képességekhez, coachinghoz, projektmenedzsmenthez, kommunikációhoz, kapcsolatépítéshez. Ha érdekelnek az előbbiek, látogass el hozzánk, nézd meg mi hogyan fejlődünk!
Schneider Évi - Toastmasters Retorika klub Győr, titkár
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.