„Az intelligencia velünk születik, a kreativitást tanulni kell.”
A 47. klubest „Az ötletek ereje, azaz kreatív gondolkodás a mindennapokban” című workshoppal kezdődött, melyet Burján Andrea, a Budapest Business Branch Toastmasters klub tagja tartott meg nekünk. Andrea megkérdezte a résztvevőket, mi jut eszükbe, ha meghallják ezt a szót: kreativitás? A kérdésre sokszínű válaszok érkeztek, például: alkotás, megoldás, újítás, ötlet. Kreativitásra nem csak a művészeknek, tudósoknak, alkotóknak van szüksége: 2020-ra ez lesz a 3. legfontosabb kompetencia a munkaerőpiacon. Andrea beszéde során ismertetett különböző statisztikákat a témához kapcsolódóan, majd elmondta hogyan fejleszthető a kreativitás. A workshop során néhány fejlesztő gyakorlatot is megoldottunk: minél több felhasználási területet kerestünk hétköznapi tárgyaknak, és értékeltük is a tárgyak, termékek tulajdonságait. Kreatív problémamegoldó technikákat is megismertünk, és megtudtuk milyen tényezők akadályozhatják a kreativitást. Andrea egy tanmesét is mesélt nekünk, melyből láthattuk, hogy nem mindig célravezető az egyenes, logikus gondolkodás: https://365letszikra.hu/fekete-feher-ko-tanmese-kreativ/
A beszéd közben egy papírra azt is felírtuk, hogy az élet mely területén vagyunk kreatívak. Én például nem csak a munkám során, hanem az improvizációs tréningen, versíráskor, és ennek a blognak az írásakor is használom a kreativitásomat. Mindenki felírt legalább egy dolgot a papírra, ami mutatja, hogy kreativitásra mindenkinek szüksége van. Köszönjük Andreának, hogy egy ilyen érdekes és aktuális témát hozott el nekünk!
A workshop után hagyományos estet tartottunk. Elsőként Szirányi Péter mondta el az ő „miértjét” (#MyWhy). Péter azért lett tagja kb. 3 hónapja klubunknak, mert többet tud, mint amennyit el tud mondani. Több területen is képezte magát, de a kommunikáció területén szeretett volna még fejlődni. A stafétát Szabó Krisztiánnak adta át, következő alkalommal az ő miértjét hallgathatjuk meg.
![]() |
|
A házigazda, Békés Anita bemelegítésként egy kérdést hozott nekünk: Ha tárgy lehetnél, mi lennél? A workshop megtette hatását, kreatív és érdekes válaszok születtek, pl.: mankó, görögdinnye, felhő, Hubble-űrteleszkóp, Cataflam, rádió, hálózsák, lámpás (útkeresőknek), ecset, kristálygömb (tudna mindent), melltartó (kényelmes), fal, ablak (a világra), ház (sok szobával, hogy sokan elférjenek benne).
Az első felkészült beszédet Hancz Tamás tartotta „Hogyan kerültem ide?” címmel. Tamás jégtörő beszédében elmesélte milyen területeken tanult és dolgozott, és ezek közül mi az, ami igazán érdekelte. Életútja során odáig jutott, hogy nemrég eldöntötte: szeretne meggyőzően beszélni mások előtt, ezért csatlakozott klubunkhoz.
Szabó Krisztián „Hallgatni arany?” című beszédében kommunikációs stílusáról beszélt a jelenlévőknek. Krisz elmondta, hogy a hallgatás is egyfajta kommunikáció, mely a jó vezető egyik ismérve.
Őszinte és hiteles beszédével a szavazást Hancz Tamás nyerte. Gratulálunk!
Pánczélné Kovács Gabriella rögtönzésvezetőként is gyakorolta a rögtönzést: nem sokkal kezdés előtt találta ki a feladatokat. Ennek ellenére, vagy éppen ezért szórakoztató és személyes történeket meséltek el a rögtönzők: gyerekkori tanáraikról, munkáról, újításról; némelyiket érzelmi skálával fűszerezve. Nekem kicsit más dolgom volt: egy lábfej nélküli zoknit kellett eladnom a résztvevőknek. A legjobb rögtönző a szavazatok alapján Szabó Krisztián lett, aki a munkájáról beszélt érzelmi skálát használva. Gratulálunk!
![]() |
![]() |
Az est vége előtt Békés Anita, oktatásért felelős alelnökünk ismét buzdított a humoros beszéd és rögtönzésversenyen való részvételre, mely klubunkban nov. 14-én kerül megrendezésre. Anitának a buzdításban ezúttal segítsége is akadt, így 3 új jelentkezővel gazdagodott az esemény.
Ezt követően Németh Tihamér (SzóDa Toastmasters klub) bemutatta nekünk milyen egy humoros beszéd: meghallgathattuk az ő nyertes beszédét.
|
|
Az estet elnökünk, Kiss Anikó zárta: megosztotta velünk, hogy ő azért szeret a Toastmasters klubba járni, mert a klubban a közös szellemi tőkét felhasználva segítjük egymást. Vendégeinknek, akik első vagy második alkalommal vettek részt klubestünkön, azt tanácsolta, hogy ízlelgessék a klub hangulatát, mi pedig azon leszünk, hogy azt jól fűszerezzük, hogy aki ezek után úgy dönt, hogy belép tagjaink közé, megtalálja a fejlődés útját.
Schneider Évi - Toastmasters Retorika klub Győr, titkár
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.